دروازه‌بان عربستان خط خورد!

رسانه های عربستان تنها چند روز مانده به اولین بازی تیم ملی این کشور در جام ملت های ۲۰۲۳ آسیا دلایل خط خوردن دروازه‌بان اول خود را فاش کردند.

خبر فردا-  روز شنبه ۲۳ دی ماه بود که روبرتو مانچینی، سرمربی ایتالیایی عربستان تصمیم گرفت ۳ بازیکن خود را کنار بگذارد و ۳ بازیکن جدید را به اردوی شاهین‌های سبز دعوت کند. ایمن یحیی، عباس الحسن و نواف العقیدی ۳ بازیکنی هستند که اردوی تیم ملی فوتبال عربستان را ترک کردند تا محمد البوریک، طلال حاجی و محمد یامی به جمع ملی پوشان در قطر اضافه شوند.

به گزارش رسانه‌های عربستان علت حذف نواف العقیدی دروازه‌بان تیم ملی این کشور انضباطی عنوان کردند و نوشتند این بازیکن به دلیل رفتارها و برخوردهای نا متعارف خود در اردوی شاهین‌های سبز از سوی سرمربی اخراج شده است.

ماجرا از این قرار بوده است که او با سرمربی خود یعنی روبرتو مانچینی، به دلیل اتکا به دروازه‌بانانی هم چون احمد الکسار و راغد النجار دچار اختلاف شده است و در ادروی تیم ملی فوتبال این کشور با سرمربی درگیر شده است که بعد از این درگیری مانچینی تصمیم می‌گیرد تا این بازیکن را از اردوی شاهین‌ها اخراج کند.

دروازه‌بان تیم فوتبال النصر بازیکن کلیدی تیم ملی عربستان است اما او از نظر سرمربی تیم ملی کشورش به دور شد تا جام ملت‌های ۲۰۲۳ آسیا که به میزبانی قطر در حال برگزاری است را از دست بدهد.

تیم ملی عربستان در گروه ششم جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ با تیم‌های عمان، تایلند و قرقیزستان همگروه است در اولین دیدار خود روز سه شنبه ۲۶ دی ماه مقابل عمان قرار خواهد گرفت.

تیم ملی عربستان در جام ملت‌های آسیا ۳ عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده است که پس از تیم ملی ژاپن که ۴ بار موفق به کسب این عنوان شد، دومین عنوان قهرمانی را به خود اختصاص داده است.

تیم ملی عربستان از سال ۱۹۹۶ تاکنون موفق به کسب عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا نشده و از سال ۲۰۰۷ نیز به فینال نرسیده است که با نتیجه یک بر صفر با یک گل مغلوب تیم ملی عراق شد.

منبع: مهر
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه