پشت پرده حذف فردوسی پور لو رفت/ ضرغامی پشت عادل درآمد

اصغر پورمحمدی درباره حذف فردوسی پور و برنامه نود از صداو سیما توضیحاتی ارائه داد.

علی اصغر پورمحمدی از مدیران باسابقه و مدیر پیشین شبکه سوم سیما از برنامه طولانی برای کنار گذاشتن عادل فردوسی پور پرده برداشته و می‌گوید، عزت الله ضرغامی، رئیس اسبق صداوسیما چندین بار برای تعطیلی نود خیز برداشته بود. او همچنین می‌گوید که تغییر فردوسی پور تصمیم سازمانی بوده و تنها قرعه به نام علی فروغی مدیر شبکه سه افتاد.

علی اصغر پورمحمدی از مدیران باسابقه و مدیر پیشین شبکه سوم سیما از برنامه طولانی برای کنار گذاشتن عادل فردوسی پور پرده برداشته و می‌گوید، عزت الله ضرغامی، رئیس اسبق صداوسیما چندین بار برای تعطیلی نود خیز برداشته بود.

او همچنین می‌گوید که تغییر فردوسی پور تصمیم سازمانی بوده و تنها قرعه به نام علی فروغی مدیر شبکه سه افتاد. پورمحمدی شماری از مصادیقی که منجر به کنار گذاشتن فردوسی پور شد را مطرح کرد. 

وی افزود: به دلایلی برنامه ۹۰ مقداری سیاسی شد و یک جاهایی از دایره انصاف خارج می‌شد. آقای ضرغامی در دوره خودشان چند بار خیز برداشتند که برنامه ۹۰ تعطیل شود. به ما گفتند شما یک برنامه سینمایی آماده کنید که ۹۰ پخش نشود. باز دو، سه ساعت مانده به برنامه می‌گفتند ۹۰ پخش شود.

آقای فردوسی‌پور در شب ولادت حضرت زهرا (س) لباس مشکی پوشیده بودند، چون آقای ناصر حجازی مرحوم شده بودند.اگر من بودم شاید یک‌جوری با آقای فردوسی‌پور کنار می‌آمدم. در جامعه ما کاسه کوزه‌ها را سر فروغی می شکنند درحالی که این تصمیم نباید به آقای فروغی نسبت داده شود، چون تصمیمی فرافروغی بود. این تصمیم سازمان بود.

این در حالی است که عزت الله ضرغامی، وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رئیس اسبق رسانه ملی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در واکنش به مصاحبه یکی از مدیران صداوسیما که گفته بود قرار بود در زمان ضرغامی فردوسی‌پور کنار گذاشته شود اما این اتفاق نیفتاد، اظهار کرد: من خودم هنوز این مصاحبه(مصاحبه یکی از مدیران پیشین صداوسیما) را نخوانده‌ام اما اگر در حاکمیت تا همین الان که با هم صحبت می‌کنیم دو نفر باشند که پای فردوسی‌پور و خدماتش ایستاده باشند یکی از آن‌ها ضرغامی است.

منبع: ايسنا
ارسال به دیگران :

نظر شما