جزئیات جدید از مذاکره هئیت ۳ نفره شورای وحدت اصولگرایان با شورای نگهبان

سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان در پاسخ به این سوال آیا شورای وحدت با جبهه پایداری وارد گفت‌وگو در جهت ائتلاف انتخاباتی شده است، گفت: شورای وحدت آمادگی خود را برای گفت‌وگو با جریان‌های ارزشی، ولایی و اصولگرا به آنان اعلام کرده است.

منوچهر متکی سخنگوی شورای وحدت اصولگرایان درباره تشکیل هئیت سه نفره از شورای وحدت با حضور آقایان متکی، بادامچیان و حجت‌الاسلام جلالی در جهت گفت‌وگو با شورای نگهبان گفت: این هیات با هدف بررسی نامزدهای عضو یا مرتبط با شورای وحدت که موفق به اخذ تأییدصلاحیت نشده‌اند تشکیل شده است. به نظر بنده این یک وظیفه تشکیلاتی در قبال نیروهای شورای وحدت است. این پیگیری از طریق گفت‌وگو و مکاتبه با شورای نگهبان صورت می‌پذیرد. این اقدام می‌تواند در دستور کار دیگر جریان‌های هم سیاسی قرار گیرد. مطالبه ما بازبینی وضعیت این نامزدها است.

متکی در پاسخ به این سوال آیا شورای وحدت با جبهه پایداری وارد گفت‌وگو در جهت ائتلاف انتخاباتی شده است، گفت: شورای وحدت آمادگی خود را برای گفت‌وگو با جریان‌های ارزشی، ولایی و اصولگرا به آنان اعلام کرده است. رویکرد ما در گام نخست رصد میدانی انتخابات، آرایش سیاسی جریان‌های مختلف و حضورشان در انتخابات مجلس شورای اسلامی در تاریخ ۱۱ اسفندماه است. درصورت رسیدن به تصویر و تحلیل مشترک از فضای انتخابات، موضوع اشتراک در فهرست نامزدها بعنوان گام دوم می‌تواند در دستور کار قرار گیرد. در خصوص جبهه پایداری برخلاف آنچه در برخی رسانه‌ها آمد، تاکنون دیدار و گفت‌وگویی با آقای محصولی دبیرکل جبهه پایداری برگزار نشده است. تعهد اخلاقی داریم قبل از رسیدن به توافق در این زمینه، جزئیات فرآیند پیش‌روی را رسانه‌ای نکنیم.

منبع: ایلنا
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه