وزیر آموزش و پرورش:

تداوم حضور روحانیت در مدارس مورد تاکید ماست / مربی پرورشی کم داریم

صدا و سیما: وزیر آموزش و پرورش گفت: ۶۴ هزار نماز جماعت با حضور دانش آموزان در طرح محراب در حال اجراست.

وزیر آموزش و پرورش با اعلام اینکه در ۳ هزار ۶۰۰ مدرسه طرح مدرسه، مسجد و خانواده اجرا می‌ شود گفت: ۶۴ هزار نماز جماعت با حضور دانش آموزان در طرح محراب در حال اجراست.

صحرایی با اشاره به  اینکه سند تحول بنیادین از دانش‌ آموزان ۴۰ ویژگی از جمله موحد بودن، اهل نماز بودن و... می‌ خواهد که مهمترین آن محور نماز است، گفت: نماز مهمترین رکن در آموزش و پرورش است و در تنظیم سند نماز، طرح فراگیر را حول ۵ محور اصلی امید، ایمان، خودباوری و خرد ورزی و هویت اجرا می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه ۳۲ کمیسیون مطالعاتی و تخصصی در سطح استان‌ها با موضوع نماز تشکیل شده است، افزود: امروز باید برای حل مشکل، کنشگرانه وارد عمل شویم. اگر از طریق مدارس جلوی آسیب‌های اجتماعی را بگیریم راحتر می‌توان با مشکلات روبه رو شویم.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه جشن تکلیف برای دانش آموزان در حال اجراست و بهترین برنامه تربیتی محسوب می‌شود، ادامه داد: همچنین طرح مسجد، مدرسه و خانواده در حال اجراست، مدرسه در اقامه نماز از مسجد مهمتر است، مدرسه در سند تحول بنیادین می‌گوید نقطه اتکا و ملت در تعالی کشور مدرسه است.

وی با عنوان اینکه در ۳ هزار ۶۰۰ مدرسه طرح مدرسه، مسجد و خانواده را اجرا می‌کنیم، گفت: برگزاری مسابقات نماز و اذان با مشارکت بیش از یک میلیون نفر و ۷۶۰ اجلاس نماز در مدارس اجرا شد.

صحرایی با اعلام اینکه تداوم حضور روحانیت در مدارس مورد تاکید ماست، ادامه داد: مربی پرورشی در مدارس کم داریم و خوشبختانه پردیس معلم پرورشی در قم اغاز به کار کرده است و جذب مربیان پرورشی در دستور کار است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
ارسال به دیگران :

نظر شما