جنون کودک کشی اسرائیل

تعداد فلسطینیانی که به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در کرانه باختری به شهادت رسیده‌اند تاکنون 21 نفر بوده و 130 نفر نیز در این منطقه زخمی شده‌اند و 300 کودک بر اثر حملات دیوانه‌وار رژیم صهیونیستی به نوار غزه در روزهای اخیر به شهادت رسیدند.

در تازه‌ترین جنایت ارتش رژیم صهیونیستی علیه مردم غزه، تنها نیروگاه برق غزه تعطیل شد و اینگونه بیمارستان‌های این باریکه وارد مرحله بحرانی شدند. این در حالی است که طبق اعلام وزارت بهداشت فلسطین، تا روز چهارشنبه شمار شهدای فلسطینی حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه به 1055 نفر و شمار مجروحان هم به بیش از ۵ هزار نفر رسید که 60 درصد آنها زنان و کودکان هستند.

«ثافر ملهم» رئیس سازمان انرژی فلسطین اعلام کرد که ظرف ۱۰ تا ۱۲ ساعت آینده سوخت تنها نیروگاه تامین برق نوار غزه به اتمام می‌رسد. اظهارات این مقام فلسطینی در شرایطی مطرح شد که رژیم صهیونیستی دوشنبه هفته جاری به منظور اجرای «محاصره کامل» نوار غزه، برق و آب این منطقه را قطع کرد.

«یوآو گالانت» وزیر جنگ رژیم صهیونیستی، روز دوشنبه از دستور خود برای محاصره کامل غزه خبر داد و گفت طبق دستور او نباید هیچ آب و برق و سوختی وارد این منطقه شود. به دنبال این اقدام غیرانسانی، «یسرائیل کاتس» وزیر انرژی رژیم صهیونیستی اعلام کرد ‌ «دستور دادم آب منطقه غزه فورا قطع شود».
هشدار درباره رو به اتمام بودن سوخت تنها نیروگاه تامین برق نوار غزه در حالی مطرح شده که به دنبال عملیات «توفان الاقصی»، حملات شدید هوایی و بمباران این منطقه تحت محاصره فلسطینی از سوی رژیم صهیونیستی ادامه دارد. مقام‌های رژیم صهیونیستی در راستای تشدید همه‌جانبه فشارها علیه فلسطینیان اعلام کردند این رژیم مرز «رفح» را کاملا بسته است و دیگر اجازه ورود کاروان امدادهای غذایی و بشردوستانه به غزه را نمی‌دهد.
از سوی دیگر رسانه‌های رژیم موقت صهیونیستی بامداد چهارشنبه گزارش دادند با شمارش اجساد جدید، تعداد صهیونیست‌های به هلاکت‌رسیده در عملیات «توفان الاقصی» به ۱۲۰۰ نفر افزایش یافته است. بر اساس گزارش‌ها، ۲۴۰۰ صهیونیست نیز در این عملیات زخمی شده و ۲۰۰ نفر دیگر نیز به شمار مفقودین از زمان آغاز عملیات توفان الاقصی افزوده شده است. این عملیات در واقع پاسخی به سال‌ها جنایت رژیم صهیونیستی علیه مردم بی‌دفاع فلسطین است. 
نخستین محموله سلاح‌های پیشرفته که با یک پرواز مستقیم از آمریکا ارسال شده بود شامگاه دیروز در فلسطین اشغالی به زمین نشست. با این حال این رسانه مدعی شد نهادهای امنیتی معتقدند 200 صهیونیست به غزه برده شده‌اند. ارتش رژیم اشغالگر در ادامه تجاوزات هوایی به نوار غزه اعلام کرد جنگنده‌های این رژیم طی 24 ساعت 450 نقطه از نوار غزه را هدف قرار داده‌اند.
ارتش رژیم اسرائیل روز گذشته با اعلام اینکه نیروی هوایی آن بیش از 200 نقطه را در محله الفرقان طی 24 ساعت هدف قرار داده مدعی شد این محله جایی است که عملیات‌های حماس علیه اسرائیل از آنجا انجام می‌شود.
در پی ادامه درگیری‌ها در کرانه باختری میان فلسطینیان و اشغالگران، وزارت بهداشت فلسطین روز چهارشنبه اعلام کرد تعداد فلسطینیانی که به ضرب گلوله نظامیان صهیونیست در کرانه باختری به شهادت رسیده‌اند تاکنون 21 نفر بوده و 130 نفر نیز در این منطقه زخمی شده‌اند. همچنین محمد ابو سلمیه، مدیر بیمارستان «الشفاء» گفت این بیمارستان تنها برای چند روز سوخت کافی دارد و در صورتی که جریان برق قطع شود به گور جمعی تبدیل می‌شود. در همین راستا، می ‌الکیله، وزیر بهداشت فلسطین تصریح کرد ذخیره سوخت برای راه‌اندازی ژنراتورها در بیمارستان‌های نوار غزه پنجشنبه (امروز) پایان می‌یابد و این موضوع شرایط فاجعه‌بار در بیمارستان‌ها را بویژه پس از قطع برق طی ساعات آتی تشدید خواهد کرد. از سوی دیگر، دفتر رسانه‌ای غزه اعلام کرد نوار غزه با توقف فعالیت نیروگاه‌های برق به دلیل اتمام سوخت، با فاجعه انسانی رو‌به‌رو می‌شود. این دفتر از جامعه جهانی خواست برای توقف جنایت علیه بشریت و کشتار جمعی وارد عمل شود. هدف قرار دادن مکرر بیمارستان‌ها و کادر پزشکی در نوار غزه که قبل از جنگ نیز وضعیت خوبی نداشتند، بخش بهداشت را در آستانه فاجعه‌ای بزرگ‌تر قرار می‌دهد، بویژه اینکه در روزهای گذشته در حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به غزه صدها تن از فلسطینی‌ها شهید و صدها تن نیز زخمی شده‌اند. فعالیت بیمارستان بیت حانون و بیمارستان بین‌المللی چشم پزشکی غزه نیز به دلیل حملات ارتش رژیم صهیونیستی متوقف شده است. تاکنون ۵ تن از امدادرسانان بیمارستان‌ها شهید و ده‌ها تن زخمی شده‌اند. نوار غزه با کمبود همه چیز مواجه است. حتی سردخانه دیگر گنجایش تعداد شهدا را ندارد. تخت‌های بیمارستان‌ها نیز برای صدها زخمی کافی نیست. محمد غنیم، پزشک بیمارستان شفا گفت: ابزارهای لازم برای پذیرش این تعداد مجروح در انبارهای وزارت بهداشت موجود نیست. همچنین احتمال تمام شدن سوخت و قطع برق به طور کامل وجود دارد. وی هشدار داد در صورت نبود برق دیگر امکان هیچ‌گونه عملیات جراحی وجود ندارد. این درحالی است که کابینه رژیم صهیونیستی به مجازات‌های بیشتر تهدید کرده است. یسرائیل کاتس، وزیر انرژی رژیم صهیونیستی از توقف انتقال ۵۴ هزار مترمکعب آب و ۲۷۰۰ مگاوات برق روزانه به غزه خبر داد.
از سوی دیگر رزمندگان حماس پاسخ جنایت‌های اسرائیل را با شلیک موشک دادند. گردان‌های «عزالدین القسام» شاخه نظامی حماس دیروز در پاسخ به ادامه بمباران مناطق مسکونی در غزه و کشتار غیرنظامیان، فرودگاه بین‌المللی بن‌گوریون را هدف حمله راکتی قرار داد. «سرایا القدس» شاخه نظامی جهاد اسلامی نیز اعلام کرد در پاسخ به ادامه بمباران مناطق مسکونی در نوار غزه، تل‌آویو را هدف حمله راکتی خود قرار داده است. سازمان رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی اعلام کرد پروازهای خروجی از فرودگاه بن گوریون بعد حملات موشکی اخیر به حالت تعلیق درآمد.
سخنگوی کابینه رژیم صهیونیستی از تشکیل «کابینه اضطراری» برای مدیریت جنگ با غزه توسط «بنی گانتس» وزیر جنگ سابق و رئیس حزب «اردوگاه ملی» و «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم خبر داد. سخنگوی کابینه رژیم صهیونیستی اعلام کرد: کابینه اضطراری تشکیل شده است که جنگ علیه حماس را مدیریت خواهد کرد. پیش‌تر سران احزاب ائتلاف حاکم رژیم صهیونیستی حمایت خود را از تشکیل یک دولت اضطراری و دادن مجوز به نتانیاهو برای تشکیل چنین دولتی اعلام کردند. رادیو کان روز سه‌شنبه گزارش کرد:‌ رهبران احزاب ائتلاف حاکم در سرزمین‌های اشغالی حمایت خودشان را از تشکیل یک دولت اضطراری و دادن مجوز برای تشکیل چنین دولتی اعلام کردند.
ارسال به دیگران :

نظر شما