ریابکوف: روسیه برقراری تماس با آمریکا را رد نمی‌کند

معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه گفت: تا امروز تماسی میان آمریکا و روسیه در خصوص موضوع فلسطین صورت نگرفته است ولی اگر هر دو طرف به این موضوع علاقه داشته باشند، [تماس روسیه و آمریکا] ممکن خواهد بود.

به گزارش خبر فردا به نقل از نیویورک تایمز در پی حملات حماس علیه رژیم صهیو​نیستی و تلفات ناشی از آن پوتین تاکنون پیام تسلیتی به رژیم صهیونیستی نداده است.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه فدراسیون روسیه امروز (سه‌شنبه) از احتمال ارتباط مسکو با واشنگتن برای پایان دادن به جنگ رژیم موقت صهیونیستی علیه نوار غزه خبر داد.

ریابکوف گفت: روسیه برقراری تماس با آمریکا برای حل مناقشه فلسطین و رژیم صهیونیستی را رد نمی‌کند.

وی در این‌باره توضیح داد: «تا امروز که فعلا خیر [تماسی انجام نشده] ولی اگر هر دو طرف به این موضوع علاقه داشته باشند، [تماس روسیه و آمریکا] ممکن خواهد بود».

14010722000131_Test_PhotoN

معاون وزیر خارجه روسیه اظهار داشت که مسکو در جنگ کنونی بین رژیم تروریست صهیونیستی و نوار غزه، خطر تشدید تنش‌ها در کل منطقه غرب آسیا و بی‌ثبات شدن همه چیز را مشاهده می‌کند.

ریابکوف تصریح کرد که مسیر مخربی که طی سال‌های اخیر رژیم جعلی صهیونیستی علیه فلسطینیان در پیش گرفته و باعث محو شدن تقریبی راهکار دو دولتی شد، منجر به وقایع چند روز اخیر شد.

صبح روز شنبه بود که بعد از انتشار خبرها درباره حملات بیش از دو ساعته موشکی و راکتی از نوار غزه به اهداف مختلف رژیم صهیونیستی شامل تل‌آویو، «محمد الضیف» فرمانده کل گردان‌های القسام، شاخه نظامی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس)، از آغاز عملیات طوفان الاقصی خبر داد.

رسانه‌های صهیونیستی تایید کردند که در جریان عملیات طوفان الاقصی، حداقل ۱۰۰۰ صهیونیست به هلاکت رسیده و بیش از ۲۵۰۰ نفر زخمی شدند و این رقم باز هم در حال افزایش است.

ارسال به دیگران :

نظر شما