جنجال‌آفرینی خبر رجیستر آیفون ۱۴

در حالی که رییس سازمان استاندارد در جمع نمایندگان رسانه‌های گروهی خبر از رجیستری آیفون ۱۴ داد اما ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز این مطلب را تکذیب کرد.

‌مهدی اسلام پناه در جمع نمایندگان رسانه‌های گروهی گفت: انشالله آیفون ١۴ رجیستر خواهد شد.

 

رییس سازمان استاندارد در پاسخ به سوالی که ایا عدم ریجستری آیفون ١۴ ربطی به ماجرای استاندارد دارد؟ گفت:انشالله آیفون ١۴ رجیستر میشود.البته ماجرا مرتبط با ما نیست و در این حوزه ما استانداردی تدوین نکردیم.

هنوز نشست خبری رییس سازمان استاندارد به پایان رنسیده بود که تلفن وی زنگ زد . او به تلفن خود در نشت خبری پاسخ داد و توضیحاتی درباره‌ی خبر اعلامی‌اش داد.

وی گفت: من توضیح دادم که وزارت ارتباطات در این حوزه در حال تنظیم مقررات است و اعلام می‌کند.

پس از انتشار این خبر ، برخی گزارش‌ها نشان از افزایش قیمت آیفون ۱۴ و همچنین ریزش قیمت آیفون سیزده رد بازار داشت اما با تکذیب این خبر بار دیگر فضای بازار به حالت قبل بازگشت .

در این راستا سخنگوی ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز با تکذیب خبر رجیستر شدن آیفون ۱۴ که توسط رئیس سازمان ملی استاندارد مطرح شده بود گفت، طبق برنامه جمع آوری آیفون های قاچاق ۱۴ و ۱۵ در سطح بازار ادامه پیدا خواهد کرد.

حمیدرضا دهقانی نیا، سخنگوی ستاد مباره با قاچاق کالا و ارز در در گفت و گو با تسنیم با اشاره به تداوم ممنوعیت واردات مسافری و تجاری ایفون های ۱۴ و ۱۵ گفت: پیرو ابلاغیه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز در هفته گذشته فرایند جمع آوری گوشی های آیفون قاچاق ۱۴ و ۱۵ از بازار آغاز شده و این روند ادامه داشته و خللی در اجرای آن صورت نگرفته است.

وی با تکذیب اظهارات رئیس سازمان ملی استاندارد در خصوص ریجیستری آیفون ۱۴ گفت: موضوع رجیستر شدن یا نشدن تلفن های همراه مربوط به حوزه ی استاندارد نیست و نباید در این خصوص اظهار نظری صورت گیرد.

ارسال به دیگران :

نظر شما