آیت‌الله علم‌الهدی: سودجویان در حاشیه مشهد ‌به جان مردم ‌افتاده‌اند

​نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی گفت: نباید اجازه بدهید بعضی سودجویان در مناطق حاشیه شهر به جان مردم بیفتند، زمین‎ها را به ثمن بخس خریداری کنند و بعد یا ساختمان ناامن بسازند که برای شهرداری و شهر هزینه ایجاد کند.

 آیت‌الله سیداحمد علم‌الهدی در جلسه ستاد ساماندهی حاشیه شهر که امروز با حضور مسئولان استانی، مدیران شهری و فرماندهان نیروهای مسلح استان در دفتر نماینده ولی‌فقیه در خراسان رضوی برگزار شد، اظهارداشت: یکی از مسائل مهمی که امروز در حاشیه شهر مشهد وجود دارد، موضوع گسترش پهنه‌های حاشیه است.

وی افزود:نباید اجازه بدهید بعضی سودجویان در مناطق حاشیه شهر به جان مردم بیفتند، زمین‎ها را به ثمن بخس خریداری کنند و بعد یا ساختمان ناامن بسازند که برای شهرداری و شهر هزینه ایجاد کند و یا زمین‌ها را بفروشند که این هم خلاف قانون است.

عبم‌الهدی تصریح کرد: برادران، بحث ساماندهی اراضی و زمین‌های حاشیه شهر منحصر در یک موضوع صنفی و شهری نیست. پای جان مردم در میان است. اینجا امکاناتی وجود دارد که می‌توان از آن استفاده کرد. سازوکارهای اداری که وجود دارد، باید در خدمت حل این مشکلات قرار بگیرد و این یک مزیت است که دیگر نیاز نیست برای ایجاد تشکیلات هزینه شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی خاطرنشان کرد: زمانی که کار جهادی در حاشیه شهر آغاز شد، 180 مسجد در این مناطق وجود داشت که اکنون به 600 مسجد افزایش پیدا کرده و این‌ها به کانون‌های تجمع، مطالبه‌گری و پیگیری‌های مردم تبدیل شده‌اند. به همین دلیل، به شورا و شهرداری توصیه می‌کنم ضمن حفظ و تقویت دفاتر تسهیل‎گری، دستورالعملی تدوین شود که رسیدگی به امور حاشیه شهر با میدان‎داری مساجد صورت بگیرد.

منبع: تسنیم
ارسال به دیگران :

نظر شما

تازه